Archiwum

10 zasad maratończyka na Klasyku Radkowskim 2018

10 zasad maratończyka, czyli jak być szczęśliwym uczestnikiem Pętli Stołowogórskiej …

1. Przeczytałem uważnie regulamin i zapoznałem się z zasadami rozegrania maratonu.

2. BEZWZGLĘDNIE stosuję się do przepisów Ruchu Drogowego, ponieważ mam świadomość, że maraton odbywa się w otwartym ruchu drogowym.

3. Mam świadomość, że moje bezpieczeństwo, oraz bezpieczeństwo innych uczestników maratonu, zależy przede wszystkim od mojego zachowania się na drodze. Jestem świadom, że biorę za siebie i swoje bezpieczeństwo pełną odpowiedzialność.

4. Posiadam sprawny technicznie rower – dwa sprawne hamulce, dobre opony, przykręcone wszystkie komponenty roweru.

5. Dla własnego bezpieczeństwa mam przy sobie kamizelkę odblaskową, która przyda mi się o zmroku, oraz 2 dętki, łatki, pompkę, zestaw uniwersalnych kluczy do roweru, spinacz do łańcucha.

6. Nie ryzykuję na zjazdach – nie ścinam zakrętów! Dostosowuję swoją prędkość na zjazdach do swoich umiejętności oraz warunków, jakie występują na drodze

7. Gdy jestem świadkiem lub uczestnikiem wypadku jestem zobowiązany do udzielenia pomocy poszkodowanemu. W przypadku ciężkich obrażeń – wzywam pomoc medyczną (pogotowie ratunkowe), sprawdzam stan poszkodowanego, oraz zostaję na miejscu wypadku aż do przyjazdu lekarza. O zaistniałej sytuacji informuję organizatora.

8. Jestem BEZWZGLĘDNIE zobowiązany do podporządkowania się poleceniom służb porządkowych oraz obsługi maratonu, którzy zabezpieczają trasę.

9. Zachowuję się kulturalnie wobec innych uczestników ruchu drogowego – nie wymuszam pierwszeństwa, zatrzymuję się przed wjazdem z drogi podporządkowanej, ustępuję pierwszeństwa pieszemu.

10. Mam świadomość, że w przypadku spowodowania zagrożenia zostanę poddany karze w formie mandatu, adekwatnej do przewinienia, jakiego się dokonałem